LINKEDINCOMMENTMORE

THURSDAY'S GAMES

(All games at 7 p.m. unless noted)

DETROIT PSL

Douglass at Denby, 4

DOWNRIVER

Lincoln Park at Woodhaven

Melvindale at Taylor Truman

Trenton vs Southgate Anderson at Wayne State, 4

Wyandotte Roosevelt at Gibraltar Carlson

KLAA

Milford at Livonia Churchill

Novi at Brighton

Pinckney at South Lyon

MAC

Anchor Bay at L'Anse Creuse

Cousino at Woods-Tower

Roseville at East Detroit

SCS Lake Shore at Port Huron Northern

SCS South Lake at SCS Lakeview

Warren Lincoln at Clintondale

OAA

Farmington at Royal Oak

Groves at Seaholm

Pontiac at North Farmington

OTHERS

AA Huron at Jackson

AA Skyline at John Glenn

Annapolis at Almont

Bishop Foley at Genesee

Bloomfield Hills at Walled Lake Northern

Cesar Chavez vs Detroit CMA at Cody, 11 a.m.

Chandler Park Academy at U-D Jesuit, 7:30 p.m.

Chippewa Valley vs Lake Orion at Wayne State

Clarkston at Dakota

Cranbrook-Kingswood at Lamphere

Detroit Community vs Pershing at DCP-Northwestern, 1 p.m.

East English Village at Walled Lake Central

Edsel Ford at Sterling Heights

GR Northview at Chelsea

Goodrich at Ortonville Brandon

Harper Woods at AA Gabriel Richard, 5 p.m.

Hartland at GP North

Holly at Berkley

Lansing Sexton at Renaissance

Lapeer at Rochester

Madison at Pewamo-Westphalia

Marine City at Algonac

Marysville at Richmond

Melvindale ABT at Royal Oak Shrine, 4 p.m.

Monroe SMCC at Tecumseh

Mumford at GP South

New Boston Huron at Avondale

Old Redford at DCP-Northwestern, 4 p.m.

Owendale-Gagetown at New Haven Merritt, 5 p.m.

Oxford at Romeo

Plymouth at Eisenhower

SH Stevenson at Troy

Star International at AH Oakland Christian

Troy Athens at L'Anse Creuse North

Walled Lake Western at Lowell

Warren Mott vs Cody at DCP-Northwestern

West Bloomfield at Dearborn

FRIDAY'S GAMES

(All games at 7 p.m. unless noted)

DETROIT PSL

Western vs Central at Mumford, 5

DOWNRIVER

Allen Park vs Taylor Kennedy at Wayne State, 4 p.m.

KLAA

Livonia Stevenson at Livonia Franklin

Northville at Lakeland

South Lyon East at Waterford Kettering

Waterford Mott at Wayne Memorial

MAC

Fraser at Utica

OAA

Stoney Creek at Rochester Adams

OTHERS

AA Pioneer at Ypsilanti

Adrian at Carleton Airport

Adrian Madison at Southfield Christian

Armada at Clawson

Cardinal Mooney at University Prep Science & Math

Consortium at Detroit Henry Ford

Crestwood at Center Line, 5:30 p.m.

DEPSA at University Liggett, 5 p.m.

Detroit Delta Prep at Mount Clemens

Dexter at Fowlerville

East Kentwood at Harrison, 6

Ecorse at Riverview

Ferndale at Garden City

Fordson vs Canton at Wayne State

Grand Blanc at Flint Carman-Ainsworth

Grosse Ile at Parma Western

Hazel Park at Fitzgerald

Howell at Monroe

Lutheran Westland at Burton Atherton

Macomb Lutheran North at Livonia Clarenceville

Milan at Marshall

Memphis at New Haven

Monroe Jefferson at Ida

Muskegon at Detroit CC

Port Huron at Country Day

RH Lutheran Northwest at Southfield Bradford

Redford Thurston at Notre Dame Prep, 7:30 p.m.

Redford Union at Cabrini

River Rouge at Romulus

Rockford at Saline

Romulus Summit Academy at Flat Rock

SH Parkway Christian at Riverview Gabriel Richard

Salem at Belleville

Southeastern vs Allen Academy at Keyworth Stadium, 5

St. Clair at Cros-Lex

University Prep at Southfield-Lathrup, 5:30

Windsor E.J. Lajeunesse at Osborn

Ypsilanti Lincoln at Utica Ford

SATURDAY'S GAMES

CATHOLIC LEAGUE

Loyola vs Orchard Lake St. Mary's at Wayne State, 11 a.m.

OTHERS

Brother Rice at Chicago Brother Rice, 2:30 p.m.

De La Salle vs King at Wayne State, 2 p.m.

Divine Child at Robichaud, 7 p.m.

Everest Collegiate vs New Buffalo at Hillsdale College, 3 p.m.

Hamtramck vs GR NorthPointe Christian at Grand Valley State, 1 p.m.

Mayville at Detroit Westside Christian, 1 p.m.

Michigan Collegiate at Waterford Lakes, 1 p.m.

Oak Park at Zeeland West, 7 p.m.

Southfield vs Cass Tech at Wayne State, 5 p.m.

LINKEDINCOMMENTMORE