LINKEDINCOMMENTMORE

THURSDAY'S GAMES

(All games at 7 p.m. unless noted)

CATHOLIC LEAGUE

Cranbrook-Kingswood at Cabrini, 4 p.m.

Riverview Gabriel Richard at Bishop Foley

DOWNRIVER

Allen Park at Wyandotte Roosevelt

Southgate Anderson at Gibraltar Carlson

Taylor Kennedy at Woodhaven

Taylor Truman at Lincoln Park

Trenton at Melvindale

HURON LEAGUE

Monroe Jefferson at Grosse Ile

KLAA

Canton at Hartland

John Glenn at Howell

Lakeland at South Lyon East

Livonia Churchill at Brighton

Livonia Franklin at Milford

Plymouth at Pinckney

WL Central at Northville

WL Northern at Livonia Stevenson

WL Western at Salem

Waterford Kettering at Novi

Waterford Mott at South Lyon

Wayne Memorial at Grand Blanc

MAC

Center Line at Warren Lincoln

Chippewa Valley at Dakota

Clawson at Lamphere

Clintondale at East Detroit

Fraser at Cousino

GP South at Romeo

L'Anse Creuse at SCS Lakeview

L'Anse Creuse North at Warren Mott

Madison at Fitzgerald

Marysville at PH Northern

Port Huron at Anchor Bay

Roseville at GP North

SCS South Lake at SCS Lake Shore

SH Stevenson at Eisenhower

Utica at Utica Ford

Woods-Tower at Sterling Heights

OAA

Avondale at Hazel Park

Berkley at Pontiac

Clarkston at Bloomfield Hills

Ferndale at Groves

Harrison at Rochester

Oak Park at Farmington

Royal Oak at Southfield-Lathrup, 5:30 p.m.

Seaholm at North Farmington

Troy Athens at Lake Orion

West Bloomfield at Troy

WESTERN WAYNE

Dearborn at Belleville

Edsel Ford at Fordson

Garden City at Romulus

Livonia Clarenceville at Redford Union

Robichaud at Annapolis

OTHERS

AA Huron at River Rouge

Capac at Algonac

Cardinal Mooney at DEPSA, 4:30 p.m.

Cesar Chavez at Ida

Consortium at Divine Child

Country Day at U-D Jesuit

Cros-Lex at Armada

Detroit Community at Lansing Catholic

Ecorse at Chelsea

Hamtramck at Star International, 6 p.m.

Imlay City at Almont

Mayville at Lutheran Westland, 4:30 p.m.

Okemos at AA Skyline

Ortonville Brandon at Dexter

Richmond at Yale

Tecumseh at Notre Dame Prep, 7:30 p.m.

University Liggett at Allen Academy, 5 p.m.

University Prep Science & Math at RH Lutheran Northwest

Williamston at Holly

FRIDAY'S GAMES

(All games at 7 p.m. unless noted)

CATHOLIC LEAGUE

Macomb Lutheran North at Waterford Lakes

RO Shrine at Everest Collegiate

CHARTER

Michigan Collegiate at Romulus Summit Academy

University Prep at Old Redford, 4:30 p.m.

DETROIT PSL

CMA at Central, 4 p.m.

Cody at Cass Tech, 4 p.m.

DCP-Northwestern at Osborn, 4 p.m.

East English Village at Renaissance, 4 p.m.

King vs. Western at Mumford, 4 p.m.

Mumford at Denby, 4 p.m.

Pershing vs Douglass at DCP-Northwestern, 4 p.m.

Southeastern at Henry Ford, 4 p.m.

HURON LEAGUE

Carleton Airport at New Boston Huron

Flat Rock at Milan

Riverview at Monroe SMCC

MAC

Mount Clemens at New Haven

St. Clair at Marine City

OAA

Oxford at Stoney Creek

Rochester Adams at Southfield, 5:30 p.m.

WESTERN WAYNE

Redford Thurston at Crestwood

OTHERS

De La Salle vs. Windsor Cardinal Carter at Wayne State

Loyola at Muskegon Oakridge

Melvindale ABT at Harper Woods

Mishawaka Penn at Brother Rice

Monroe at Ypsilanti

Orchard Lake St. Mary's at Chandler Park Academy

Petersburg-Summerfield at SH Parkway Christian

Southfield Christian at Detroit Westside Christian

Toledo Whitmer at Detroit CC

Toronto St. Michaels College School at Saline

Ypsilanti Lincoln at AA Pioneer

LINKEDINCOMMENTMORE