LINKEDINCOMMENTMORE

Predistricts

Division 1

REGION 1

DISTRICT 1

Rockford (5-4) at Traverse City West (7-2), Friday, 7

Holland West Ottawa (6-3) at Hudsonville (6-3), Friday, 7

DISTRICT 2

Kalamazoo Central (6-3) at Saline (8-1), Saturday, 1

Brighton (7-2) at East Kentwood (8-1), Saturday, 1

REGION 2

DISTRICT 1

Grand Blanc (5-4) at Lapeer (9-0), Friday, 7

Davison (7-2) at Oxford (7-2), Friday, 7

DISTRICT 2

Lake Orion (5-4) at Clarkston (7-2), Friday, 7

White Lake Lakeland (6-3) at Rochester Adams (6-3), Friday, 7

REGION 3

DISTRICT 1

Plymouth (6-3) at West Bloomfield (7-2), Friday, 7

Canton (6-3) at Detroit Catholic Central (6-3), Friday, 7

DISTRICT 2

Dearborn (5-4) at Belleville (9-0), Friday, 7

Monroe (6-3) at Brownstown Woodhaven (8-1), Friday, 7

REGION 4

DISTRICT 1

Utica Eisenhower (6-3) at Clinton Township Chippewa Valley (9-0), Friday, 7

Romeo (6-3) at Macomb Dakota (7-2), Friday, 7

DISTRICT 2

Detroit Western (6-3) at Detroit Cass Tech (9-0), Friday 4

Grosse Pointe South (8-1) at Dearborn Fordson (8-1), Friday, 7

More: Detroit News prep football playoff preview

More: Detroit News final prep football rankings

Division 2

REGION 1

DISTRICT 1

Grand Rapids Forest Hills Central (5-4) at Muskegon Mona Shores (8-1), Friday, 7

Jenison (6-3) at Traverse City Central (7-2), Friday, 7

DISTRICT 2

Okemos (6-3) at Jackson (9-0), Friday, 7

Portage Northern (7-2) at Portage Central (7-2), Friday, 7

REGION 2

DISTRICT 1

Midland Dow (5-4) at Flushing (7-2), Friday, 7

Midland (6-3) at Swartz Creek (6-3), Friday, 7

DISTRICT 2

Dexter (6-3) at South Lyon (9-0), Friday, 7

Walled Lake Western (6-3) at Fenton (7-2), Friday, 7

REGION 3

DISTRICT 1

Ferndale (7-2) at Oak Park (8-1), Friday, 6

Warren Mott (7-2) at Warren De La Salle (7-2), Friday, 7

DISTRICT 2

St. Clair Shores Lake Shore (6-3) at Port Huron Northern (8-1), Friday, 7

Roseville (6-3) at St. Clair Shores Lakeview (6-3), Friday, 7

REGION 4

DISTRICT 1

Birmingham Brother Rice (6-3) at Livonia Churchill (7-2), Friday, 7

Birmingham Groves (7-2) at Birmingham Seaholm (7-2), Friday, 7

DISTRICT 2

Temperance Bedford (5-4) at Dearborn Heights Crestwood (8-1), Friday, 7

Livonia Franklin (5-4) at Wyandotte Roosevelt (6-3), Friday, 7

Division 3

REGION 1

DISTRICT 1

Petoskey (5-4) at Mount Pleasant (9-0), Friday, 7

Gaylord (6-3) at Cedar Springs (8-1), Friday, 7

DISTRICT 2

East Grand Rapids (6-3) at Muskegon (9-0), Friday, 7

Grand Rapids Northview (7-2) at Grand Rapids Christian (7-2), Friday, 7

REGION 2

DISTRICT 1

Stevensville Lakeshore (5-4) at Zeeland East (8-1), Friday, 7

St. Joseph (5-4) at Zeeland West (7-2), Saturday, 1

DISTRICT 2

Mattawan (5-4) at Parma Western (8-1), Friday, 7

Battle Creek Central (6-3) at Middleville Thornapple Kellogg (7-2), Friday, 7

REGION 3

DISTRICT 1

St. Johns (5-4) at DeWitt (9-0), Friday, 7

Haslett (8-1) at East Lansing (8-1), Friday, 7

DISTRICT 2

South Lyon East (5-4) at Ortonville-Brandon (8-1), Friday, 7

Auburn Hills Avondale (7-2) at Farmington (6-3), Friday, 7

REGION 4

DISTRICT 1

Garden City (6-3) at Warren Woods Tower (8-1), Friday, 7

River Rouge (8-1) at Detroit King (7-2), Friday, 5:30

DISTRICT 2

Trenton (6-3) at Gibraltar Carlson (8-1), Friday, 7

Riverview (7-2) at Allen Park (7-2), Friday, 7

Division 4

REGION 1

DISTRICT 1

Big Rapids (5-4) at Alma (8-1), Friday, 7

Ludington (7-2) at Escanaba (7-2), Saturday, 1

DISTRICT 2

Spring Lake (5-4) at Grand Rapids C.C. (8-1), Friday, 7

Allendale (5-4) at Whitehall (7-2), Friday, 7

REGION 2

DISTRICT 1

Otsego (5-4) at Holland Christian (6-3), Friday, 7

Wyoming Godwin Heights (6-3) at Grand Rapids South Christian (5-4), Friday, 7

DISTRICT 2

Plainwell (6-3) at Edwardsburg (9-0), Friday, 7

Paw Paw (7-2) at Three Rivers (8-1), Friday, 7

REGION 3

DISTRICT 1

Goodrich (5-4) at Williamston (7-2), Friday, 7

Lake Odessa Lakewood (7-2) at Flint Powers (6-3), Friday, 7

DISTRICT 2

Yale (5-4) at St. Clair (7-2), Friday 7

Croswell-Lexington (6-3) at North Branch (7-2), Friday, 7

REGION 4

DISTRICT 1

Center Line (6-3) at Detroit Country Day (6-2), Friday, 7

Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood (6-3) at Farmington Hills Harrison (6-3), Saturday, 3

DISTRICT 2

Chelsea (6-3) at Grosse Ile (9-0), Friday, 7

Detroit Cody (6-3) at Milan (7-2), Friday, 7

Division 5

REGION 1

DISTRICT 1

Benzie Central (6-3) at Reed City (9-0), Friday, 7

Clare (8-1) at Manistee (9-0), Friday, 7

DISTRICT 2

Howard City Tri-County (5-4) at Saginaw Swan Valley (9-0), Friday, 7

Remus Chippewa Hills (5-4) at Freeland (6-3), Friday, 7

REGION 2

DISTRICT 1

Grand Rapids West Catholic (5-4) vs. Hudsonville Unity (7-2), at Jenison, Friday, 7

Belding (7-2) at Muskegon Oakridge (8-1), Friday, 7

DISTRICT 2

Coloma (5-4) vs. Kalamazoo Hackett (9-0), at Vicksburg, Friday, 7

Berrien Springs (7-2) at Hopkins (8-1), Friday, 7

REGION 3

DISTRICT 1

Ovid-Elsie (6-3) at Portland (9-0), Friday, 7

Lansing Catholic (8-1) at Olivet (8-1), Friday, 7

DISTRICT 2

Birch Run (5-4) at Almont (9-0), Friday, 7

Richmond (6-3) at Frankenmuth (7-2), Friday, 7

REGION 4

DISTRICT 1

Clawson (6-3) at Marine City (7-2), Saturday, 7

Harper Woods (7-2) at Macomb Lutheran North (7-2), Friday, 7

DISTRICT 2

Detroit Osborn (6-3) at Detroit Denby (7-2), Friday, 5

Dearborn Heights Robichaud (6-3) at Ida (7-2), Friday, 7

Division 6

REGION 1

DISTRICT 1

Elk Rapids (7-2) at Traverse City St. Francis (9-0), Saturday, 1

Ishpeming Westwood (7-2) at Calumet (9-0), Friday, 7

DISTRICT 2

Tawas (5-3) at Kingsley (8-1), Friday, 7

Maple City Glen Lake (5-4) at Beaverton (7-2), Friday, 7

REGION 2

DISTRICT 1

Fennville (7-2) at Montague (7-2), Friday, 7

Morley Stanwood (7-2) at Newaygo (6-3), Friday, 7

DISTRICT 2

Constantine (6-3) at Schoolcraft (7-2), Friday, 7

Niles Brandywine (7-2) at Delton Kellogg (6-3), Friday, 7

REGION 3

DISTRICT 1

Millington (6-3) at Ithaca (8-1), Friday, 7

Hemlock (8-1) at Montrose (7-2), Friday, 7

DISTRICT 2

Byron (5-4) at Flint Hamady (9-0), Saturday, 2

Ecorse (7-2) vs. Warren Michigan Collegiate (8-1), at M.H. Bishop Foley, Saturday, 7

REGION 4

DISTRICT 1

Napoleon (5-4) at Jackson Lumen Christi (8-0), Friday, 7

Michigan Center (8-1) at Grass Lake (8-1), Friday, 7

DISTRICT 2

Quincy (6-3) at Brooklyn Columbia Central (8-1), Friday, 7

Blissfield (5-4) at Hillsdale (8-1), Friday, 7

Division 7

REGION 1

DISTRICT 1

Harbor Springs (7-2) at Roscommon (8-1), Saturday, 1

Oscoda (8-1) at Iron Mountain (7-2), Saturday, 12

DISTRICT 2

North Muskegon (5-4) at Lake City (9-0), Friday, 7

Leroy Pine River (6-3) at McBain (7-2), Friday, 7

REGION 2

DISTRICT 1

Saranac (7-2) at Pewamo-Westphalia (9-0), Friday, 7

Saugatuck (8-1) at Kent City (8-1), Friday, 7

DISTRICT 2

Elkton-Pigeon-Bay Port Laker (7-2) at New Lothrop (8-1), Friday, 7

Cass City (7-2) at Sandusky (8-1), Friday, 7

REGION 3

DISTRICT 1

Vermontville Maple Valley (5-4) at Cassopolis (9-0), Friday, 7

Union City (6-3) at Centreville (8-1), Friday, 7

DISTRICT 2

Sand Creek (6-3) at Monroe St. Mary C.C. (7-2), Friday, 7

Clinton (7-2) at Springport (7-2), Friday, 7

REGION 4

DISTRICT 1

Royal Oak Shrine (5-4) at Madison Heights Madison (9-0), Friday, 7

Detroit Loyola (6-3) at Madison Heights Bishop Foley (8-1), Saturday, 1

DISTRICT 2

Detroit Community (8-1) at Allen Park Cabrini (5-4), Friday, 7

Detroit Central (5-4) at Riverview Gabriel Richard (5-4), Friday, 7

Division 8

REGION 1

DISTRICT 1

Gwinn (6-3) at Ishpeming (9-0), Friday, 7

Iron River West Iron County (7-2) at Rogers City (8-1), Friday, 6

DISTRICT 2

Frankfort (5-4) at Breckenridge (9-0), Saturday, 1

Merrill (6-3) at Johannesburg-Lewiston (8-1), Friday, 7

REGION 2

DISTRICT 1

Saginaw Nouvel (6-3) at Harbor Beach (8-1), Friday, 7

Saginaw Michigan Lutheran (7-2) at Ubly (7-2), Friday, 7

DISTRICT 2

Waterford Lakes (5-4) at Clarkston Everest (8-1), Friday, 7

Flint Beecher (6-3) at Carson City-Crystal (8-1), Friday, 7

REGION 3

DISTRICT 1

Holton (5-4) at Martin (6-3), Friday, 7

Climax-Scotts (4-4) at Decatur (5-4), Friday, 7

DISTRICT 2

Mendon (5-4) at White Pigeon (7-2), Friday, 7

Three Oaks River Valley (5-4) at Athens (5-3), Friday, 7

REGION 4

DISTRICT 1

Dansville (6-3) vs. Sterling Heights Parkway (9-0), at Fraser, Friday, 7

Detroit Public Safety (7-2) at Detroit Southeastern (6-3), Friday, 7

DISTRICT 2

Pittsford (7-2) at Reading (9-0), Friday, 7

Lenawee Christian (8-1) at Ottawa Lake Whiteford (9-0), Friday, 7

LINKEDINCOMMENTMORE